لینک خرید فایل(تحقیق درباره الحاق ايران به سازمان تجارت جهاني و تأثير آن)

تحقیق درباره الحاق ايران به سازمان تجارت جهاني و تأثير آن/تحقیق درباره الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و تأثیر آن,الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی ,سازمان تجارت جهانی/1837492/nbm
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق درباره الحاق ايران به سازمان تجارت جهاني و تأثير آن آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 27 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

با توجه به نقش مهم تجارت جهاني در صحنة اقتصاد بين المللي و تلاش كشورها براي گسترش سهم خود در تجارت جهاني در دوران پس از جنگ جهاني دوم و به منظور بهره مندي بيشتر از مزاياي بازرگاني، كشورها پيوسته در كار فراهم ساختن شرايط و زمينه هاي مساعد براي ايجاد هماهنگي بيشتر در رويّه ها و رفتارهاي تجاري ميان خود بوده اند. موافقتنامة عمومي تعرفه و تجارت (GATT) [1] در راستاي تحقق بخشيدن زمينه هاي مناسب در عرصة تجارت جهاني و به منظور سازگارتر نمودن خط مشي ها، استراتژيها و سياستهاي تجاري كشورها شكل گرفت تا در افقي بلند مدت، با ايجاد تفاهم و درك متقابل و چند جانبه ميان كشورها، شرايط امن و باثباتي را براي انجام تجارت آزاد پديد آورد تا هر يك از كشورها براساس توانمنديهاي اقتصادي و تجاري خود، در اين بازار وسيع جهاني مشاركت كند و از منافع تجارت آزاد بهره مند گردد.

آخرين دور مذاكرات گات كه به دور اروگوئه مشهور است،‌ از طولاني ترين و پرمجادله ترين دورها بود زيرا در اين دور، توجه ويژه اي به تجارت محصولات كشاورزي، نساجي، خدمات فنّي و مهندسي و مالكيت معنوي كه در دورهاي مذاكراتي قبلي مطرح شده بود به عمل آمد. با توجه به اينكه هماهنگي نزديكي ميان كشورهاي عضو وجود نداشت، چه به لحاظ حمايت ها و دخالت شديدي كه از سوي دولت ها مطرح بود، به نظم درآوردن اين رويّه هاي بسيار متفاوت، تا حصول توافق هاي نهايي در دور اروگوئه، دشوار بود. در نهايت گذشته از حصول توافق هاي مهمي در زمينه هاي ياد شده، تصميم مهمتري دربارة تشكيلات سازماني توافقنامة تعرفه و تجارت اخذ شد كه به تأسيس سازمان تجارت جهاني (WTO) [2] انجاميد. اين سازمان در حقيقت جاي گات را گرفت ليكن با آن تفاوت اساسي دارد. سازمان جهاني تجارت، سازماني دائمي، پرقدرت، داراي سرعت و قدرت عمل بالا و ضمانت اجرايي براي تصميمات و تعهدات مورد توافق است. در واقع تأسيس اين سازمان در پي مصوبه هايي بود كه دستور كار آنها در منشور هاوانا تصويب شده بود. اين سازمان از ابتداي سال 1995 ميلادي شروع به كار كرد كه شعار جهاني سازي اقتصاد نيز از همان زمان بر سر زبانها افتاد.


1- General Aggrement of Tariff and Trade

2- World Trade organization.مطالب دیگر:
بررسی کامپیوتر و ساختار و اجزا و عیب یابی آنشناخت حرکات و اشارات بدنی و چهره بازيگر در اجرای نقش ، در دوفیلم آژانس شیشه ایومارمولک و مروربررسی رابطه بين رشته تحصيلی دانشجويان و ميزان بهره مندی آنان از اخبار سياسی مطبوعاتبررسي ساختار سياسي در روزنامه کيهان و سلام در سال 1377 و تجزيه و تحليل مطالب و موضوعات موجوارائه سایتی برای اداره نمودن کارهای آموزشی یک مدرسمقایسه افسردگی در بین بیماران ایدزی و بیماران کلیوی محدوده ی سنی 20 الی 22 ساله شهرستان ابهربررسی اصول فقه ومفهوم عدد و لقببررسی ويروسها ، كرمها و تروژانهابررسی پروژه كارآفريني هدفون ميكروفون داربررسی تاریخ والیبال و نام و مسابقات آنمروری بر خمس و موارد و مصارف آن و مقایسه خمس و زکاتمروری بر مناسبات سياسي ايران و انگليس و شرکت نفت و کودتای 28 مردادنگاهی به عمليات بيت المقدس تصرفآزادينگاهي به استراتژي هاي شركت هاي الكتريكي «صنام»بررسی حافظه اصلی (RAM) و ذخیره سازی و عملکرد آنمختصری بر طراحی وب سایتبررسی موشكها و سوختهاي موشكبررسی شركت خودرو سايپا و زانتيا و ريوبررسی RAM و انواع آنمختصری بر بزهكاري از ديدگاه روانشناسيآشنايي با برينگها و سازندگان و ماشینهای مجهز به آنبررسی كاربرد آمار در علم باستان شناسيبررسی USB (یو اس بی) و انواع آنبررسی RAIDمدیتیشن هنر و خلاقيت و مروری بر خلاقيت هاي هنري در تورنتو